Jak dopasować perukę do układu twarzy?

Poniżej prezentujemy idealne style peruk dla osób, których twarz ma kształt:

serca– osoby takie pozwolić mogą sobie na największą dowolność podczas wyboru systemu, bowiem idealnie w ich rysy twarzy wpisze się zarówno peruka tradycyjna jak i upiększona finezyjnymi lokami oraz pasemkami.
-pociągła- w tym przypadku odradzamy wybór produktów falowanych oraz lokowanych, bowiem mogą one nienaturalnie zmienić wygląd Państwa twarzy. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie peruka oparta o delikatnie upięte lub rozpuszczone kosmyki włosów.
-owalna- klienci charakteryzujący się rzeczonymi rysami twarzy najczęściej wybierają produkty o długości nieprzekraczającej ramion. Najczęściej są one dosyć proste, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyjątkowość systemu podkreślić decydując się na modne uczesanie grzywki, która może na przykład zostać zaczesana na bok.
-okrągła- osoby o twarzy zaokrąglonej powinny wybrać perukę, która choćby delikatnie ją wysmukli, na przykład poprzez wybór produktu bazującego na pofalowanych lub puszczonych luźno pasemkach.
-kwadratowa- w tej sytuacji wysoce zalecane jest podjęcie działań odwrotnych niż w poprzednim podpunkcie, a więc dążenie do odpowiedniego zaokrąglenia twarzy. Można to osiągnąć chociażby na drodze cieniowania, upiększenia peruki kolorowymi pasemkami, czy też uczynienie jej bardziej intrygującą wizualnie poprzez zastosowanie pazurków.