Peruki naturalne

Peruki naturalne – charakterystyka

peruki naturalne Jak sama nazwa wskazuje, są one wykonywane z bazy, którą stanowią naturalne ludzkie włosy. Eksperci dodatkowo kategoryzują peruki z włosów naturalnych, dzieląc je pod względem rodzajów włosów, z których zostały one przygotowane. Kategorii tych jest co najmniej kilka, jednakże na obecnym rynku największą popularność zdobyło pięć z nich, a mianowicie – słowiańska, europejska, chińska, indyjska, mongolska. W chwili obecnej na szczycie podium plasuje się odmiana słowiańska, która to zyskała przychylność klientów z uwagi na wysoką jakość oraz wysoką wytrzymałość. Drugie miejsce przypadło w udziale włosom indyjskim ze względu na niską cenę oraz dostępność, natomiast trzecie – mongolskim. Poza względami estetycznymi charakteryzują się one także nieco inną strukturą, co z kolei przekłada się na ich wysoce specyficzną miękkość, gładkość i blask.
Przeglądając katalogi z perukami łatwo zauważyć można, iż produkty wykonane w całości z włosa europejskiego lub słowiańskiego są najbardziej kosztowne, jednakże zdaniem użytkowników i specjalistów to właśnie one zapewniają najwyższy komfort noszenia oraz charakteryzują się najdłuższą żywotnością. Co ważne, peruki z naturalnego włosa słowiańskiego dostępne są w naturalnym blondzie. Jeżeli pragniemy być posiadaczami jasnego koloru włosa wykonanego z innego niż  powyższe rodzaje włosia, konieczne będzie dodatkowe farbowanie celem uzyskania satysfakcjonującego, jasnego odcienia.
Peruki uwzględnione w naszej ofercie wykonywane są zarówno w sposób całkowicie zautomatyzowany jak i ręcznie. Ich bazę stanowi materiał zwany monofilament, którego to zadaniem jest jak najlepsze imitowanie ludzkiej skóry. Stanowi on swoisty fundament systemu, do którego następnie przytwierdzane są kolejne pasemka włosów. Co niezwykle istotne, zwłaszcza z punktu widzenia naszych klientów, kolor bazy można w pełni spersonalizować, tak aby w jak najpełniejszym stopniu odpowiadał on kolorowi skóry głowy i karnacji osoby noszącej. Dlaczego jeszcze warto się zdecydować na produkt w stu procentach naturalny? Jedną z jego cech wyróżnikowych jest wysoka przewiewność, która to gwarantuje efektywne odprowadzanie nadmiaru potu i wilgoci z powierzchni głowy, a także optymalny komfort użytkowania peruki niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. W produktach naturalnych stosowane są także wysokiej jakości gumki elastyczne. Bardzo ułatwiają one zarówno zakładanie jak i zdejmowanie systemu, gwarantując zarówno komfort użytkowania jak i odpowiednie przywieranie spodu peruki do skóry głowy osoby noszącej.
W odniesieniu do metody pozyskiwania, pochodzenia oraz jakości, włosy naturalne dzielone są najczęściej na trzy kategorie główne, którymi są: Virgin, Remy.

Peruki, naturalny włos – Virgin

Niniejsza kategoria obejmuje włosy, których zarówno przed jak i po ścięciu nie poddawano jakimkolwiek zabiegom chemicznym czy pielęgnacyjnym. Oznacza to, że nie były do poprawienia ich struktury ani wyglądu stosowane jakiekolwiek środki chemiczne, a same pasemka nie były farbowane, gwarantując naturalny, piękny kolor. Brak ingerencji w ich porost oraz konserwację sprawia, że peruki wykonane z włosów klasy Virgin do złudzenia przypominają fryzurę naturalną, jak również są wysoce podatne na wszelkiej maści zabiegi stylizacyjne. Włosy te są również dosyć długie, a więc będą idealnym wyborem dla pań marzących o bujnej i sięgającej co najmniej do ramion fryzurze, której pozazdroszczą przedstawicielki tej samej płci i od której nie będą mogli oderwać wzroku mężczyźni.

Peruki, naturalny włos – Remy

Druga z klas, a więc Remy różni się od swojej poprzedniczki tym, że włosy wykorzystywane do produkcji peruki lub systemu uzupełnień mogły zostać poddane dodatkowym zabiegom stylizacyjnym lub konserwacyjnym celem utrzymania ich specyficznych właściwości przez możliwie najdłuższy czas użytkowania. Oznacza to, że włosy mogły zostać wystawione na działanie substancji chemicznych oraz farb. Ich popularność jest wśród klientów naszego salonu relatywnie wysoka, głównie z uwagi na fakt, iż są one zauważalnie tańsze od produktów z klasy Virgin.

Peruki naturalne – dla kogo?

Nasi klienci bardzo chętnie sięgają po peruki naturalne, zwłaszcza z uwagi na fakt, iż niemalże nie da się ich odróżnić od fryzury naturalnej. Co więcej, gwarantują one doskonały stosunek jakości do ceny, co oznaczam, że suma jaka wydamy na zakup produktu pozwoli nam cieszyć się nim przez długie miesiące lub nawet lata – szczególnie przy właściwej pielęgnacji. Warto także nadmienić, że peruki wykonane z naturalnego materiału bardzo łatwo poddają się stylizacji oraz zabiegom pielęgnacyjnym, co sprawia, że eksperymentowanie z posiadanym produktem oraz dowolna zmiana stylu stają się dla użytkownika ogromną przyjemnością.

Kto powinien więc sięgnąć po produkt omawianego typu?
Przede wszystkim osoby ceniące sobie idealną synergię stylu i wytrzymałości!
Doskonale wiemy, że po pewnym czasie nawet najpiękniejsza fryzura może się Państwu wydać odrobinę niemodna lub staroświecka. W przypadku peruk z włosa naturalnego nie jest to jednakże żaden problem – wystarczy odwiedzić nasz salon i poprosić naszych ekspertów o stylizację, modelowanie lub farbowanie Państwa peruki, dzięki czemu zyska ona nowy blask, a Państwo będą mogli się cieszyć zachwycającym i trwałym uczesaniem, które z cała pewnością sprosta Państwa oczekiwaniom.

Peruki naturalne – istotne informacje

Jeżeli jeszcze wahają się Państwo nad złożeniem zamówienia, poniżej przedstawiamy garść istotnych informacji, które zapewne przekonają Państwa do zakupu własnej peruki. Istotną kwestią jest fakt, że ich baza powstaje z ażuru, wiskozy lub substancji pochodnej, dzięki czemu skóra głowy nie będzie podrażniana nawet przy długotrwałym noszeniu peruki, a Państwu nie grożą jakiekolwiek alergie. Niemniej jednak, należy pamiętać, że nieprzerwane noszenie peruki spowodować może niewystarczające odprowadzanie łoju ze skóry. Co więcej, jeżeli zdecydują się Państwo spać w peruce wykonanej z włosów naturalnych, dojść może do nadmiernego splątania poszczególnych pasm, prowadząc do ich nieestetycznego wyglądu oraz zwiększonej łamliwości.
Kupując perukę należy także zapomnieć o jakichkolwiek kosmetykach pielęgnacyjnych i konserwacyjnych dostępnych w sklepach tradycyjnych i drogeriach, bowiem dedykowane są one włosom naturalnym. Aby nie uszkodzić ani też nie ograniczyć zbytnio żywotności i przydatności do użytku zakupionej peruki, zachęcamy do konsultacji z naszymi pracownikami, którzy to doradzą odpowiednie środki kosmetyczne zapewniające odpowiednią ochronę poszczególnych kosmyków produktu.

Peruki naturalne – czy warto?

peruki naturalneMimo, że koszt peruki naturalnej jest nieco wyższy od jej syntetycznego odpowiednika, to nasi klienci zgodnym chórem potwierdzają, iż jest to wydatek jak najbardziej uzasadniony. Szczególnie cieszy ich fakt, że zarówno znajomi, rodzina, jak i koledzy z pracy mają ogromne trudności z odróżnieniem peruki od włosów wyhodowanych samodzielnie, co jest szczególnie duża zaletą z punktu widzenia osób, które niedawno przeszły terapię onkologiczną oraz pacjentów zmagających się z poważnymi chorobami powodującymi nadmierne wypadanie włosów. Stosunek jakości do ceny jest więc w tym przypadku ponadprzeciętnie wysoki i jak najbardziej warty wzięcia pod uwagę.
Co równie interesujące, peruki z włosów naturalnych charakteryzuje bardzo wysoka odporność na wszelkiej maści uszkodzenia mechaniczne oraz wytrzymałość ogólna. Dzięki temu możemy mieć pewność, że daną perukę kupujemy na wiele miesięcy, a nawet lat, dzięki czemu raz dokonana inwestycja szybko nam się zwróci. Jeżeli będziemy dodatkowo regularnie stosować kosmetyki pielęgnacyjne i upiększające oraz stosować się do wytycznych odnośnie konserwacji peruk naturalnych, możemy ich żywotność wydłużyć nawet do pięciu lat!
Z własnego doświadczenia możemy także powiedzieć bez cienia wątpliwości, że peruki naturalne pozwalają pacjentom po chemioterapii, poważnych oparzeniach i uszkodzeniach głowy oraz zmagającym się z nadmiernym łysieniem odzyskać pewność siebie oraz radość z życia. Wystarczy, że raz założą oni system, a od razu na ich twarzy pojawia się szeroki uśmiech, świadczący o tym, iż momentalnie poczuli się oni piękniej i młodziej. Trudno się temu dziwić, bowiem każdy z nas zapewne doskonale zdaje sobie sprawę jak dużą rolę w obecnych czasach odgrywa prezencja ogólna oraz jak ogromną wagę przywiązuje się do uczesania, szczególnie w towarzystwie.

Z jakiego powodu peruki naturalne stanowią wybór korzystniejszy niż system z włosów naturalnych na zamówienie?

peruki naturalne katowiceNiejednokrotnie okazuje się, że uszkodzenia skóry głowy lub przebyty inwazyjny zabieg sprawiają, iż pełne odtworzenie włosów nie jest możliwe, nawet przy wykorzystaniu dostępnych obecnie zdobyczy techniki oraz medycyny. Klienci niekiedy decydują się na ten krok, nawet wiedząc o tym fakcie, co skutkuje włosami odrastającymi w sposób nienaturalny lub jedynie w niektórych miejscach. O wiele lepszym wyborem jest więc sięgnięcie po perukę naturalną, która to już od pierwszego dnia wyglądać będzie zjawiskowo, równomiernie pokryje skórę głowy, a dodatkowo z łatwością podda się wszelkim zabiegom pielęgnacyjnym i stylizacyjnym.
Warto także wiedzieć, że wszystkie włosy wykorzystywane do produkcji oferowanych przez nas peruk naturalnych pochodzą z zaufanych źródeł. Nie istnieje więc ryzyko, że będą one osłabione, nadmiernie łamliwe, czy też że nie będą poddawały się stylizacji. Co więcej, w przypadku złożenia zamówienia na produkt spersonalizowany, peruka zostanie dodatkowo pofarbowana na ściśle określony przez klienta kolor oraz upięta w stylu, który najbardziej przypadł mu do gustu podczas procesu konsultacyjnego. Nie ma dla nas bowiem nic bardziej istotnego niż komfort oraz pełna satysfakcja klienta korzystającego z naszych usług. Pamiętać należy, że peruki zamawiane z niepewnych źródeł lub też wykonane ze słabszej jakości materiałów mogą szybko stracić swój początkowy wygląd, a po niespełna roku od ich nabycia może wystąpić konieczność ich wymiany, co wiązać się z kolei będzie z dość dużymi kosztami po stronie użytkownika. Jeżeli pragniecie Państwo tego uniknąć, a jednocześnie chcecie mieć pewność, iż zakupiony produkt charakteryzować się będzie najwyższą jakością wykonania, ponadprzeciętną trwałością i pięknym wyglądem – prosimy o kontakt z naszymi pracownikami, którzy to polecą Państwu perukę wykonaną z włosów naturalnych, która to idealnie wpasuje się w Państwa gusta i oczekiwania.