Peruki Syntetyczne

Peruki syntetyczne (peruki sztuczne)


W ramach niniejszej sekcji naszego portalu pragniemy zaprezentować niezwykle ciekawy oraz wykonany z najwyższej jakości materiałów produkt adresowany do osób, które nie muszą lub też nie chcą nosić peruki przez 24h, a chciałyby jedynie nałożyć tego typu prudukt w ciągu dnia lub specjalną okazję, podczas spotkania ze znajomymi lub w gronie najbliższych. Z przyjemnością informujemy, że z roku na rok oferta naszych peruk syntetycznych stale się rozrasta, obejmując coraz to nowe marki i modele. Sprawia to, że każdy klient zainteresowany rzeczonymi wyrobami może do woli eksperymentować, poszukiwać peruki, która idealnie wpisze się w jego oczekiwania, a także spersonalizować perukę tak, aby czuć się w niej możliwe jak najlepiej. W znacznej większości przypadków, oferowane przez nas produkty wykonane są z nadzwyczaj wytrzymałego, pięknego i podatnego na stylizację włókna znanego w branży pod nazwą „kanekalon”. Na przestrzeni ostatniej dekady zdobyło ono ogromną popularność, głównie z uwagi na fakt, iż jest ono niemalże idealną imitacją włosa ludzkiego. Co jednak ciekawe, włóknom z kanekalonu nie po drodze z tradycyjnymi środkami do pielęgnacji i stylizacji włosów. Jeżeli pragniemy zmienić ułożenie fryzury syntetycznej, zastosować powinniśmy grzebień charakteryzujący się szerokim rozstawem zębów. Ważne jest także, aby nie był on zbyt twardy lub zbyt ostry, ponieważ długotrwałe czesanie tego typu grzebieniem może zauważalnie uszkodzić strukturę włókien.

Korzyści wynikające ze stosowania peruk syntetycznych. Przed nabyciem tego typu produktu, warto zapoznać się z jego najistotniejszymi zaletami!

 

  • Zarówno struktura jak i długość włókien sprawiają, że bardzo trudno je odróżnić od fryzury naturalnej.
  • Dzięki specyfice kanekalonu nie jest konieczne częste wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych, co z kolei korzystnie przekłada się na żywotność peruk wykonanych z rzeczonego włókna.
  • Włosy syntetyczne zachowują pierwotną postać nawet po zabiegach pielęgnacyjnych oraz po dokładnym myciu.
  • Koszt peruki syntetycznej jest znacznie niższy od peruki naturalnej.

 

Poniżej przedstawiamy dodatkowe gatunki syntetycznych włosów oferowane do produkcji peruk:

 

Futura – włókno to charakteryzuje się ponadprzeciętną wytrzymałością, jak również wyglądem przypominającym włos ludzki. Jest ono powszechnie stosowane przede wszystkim z uwagi na doskonałą odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne i wysoką temperaturę. Włókna Futura utrzymują pierwotny kształt i fakturę nawet przy ekspozycji na temperaturę dochodzącą do 180 stopni Celsjusza, co oznacza, że w peruce wykonanej z rzeczonego materiału śmiało wybrać się możemy na plażę, jak też poddać ją możemy bez najmniejszych obaw inwazyjnym zabiegom pielęgnacyjnym (również tym wymagającym zastosowania prostownicy lub lokówki). Jedynym przeciwwskazaniem, na jakie należy mieć baczenie jest fakt, iż nie powinniśmy farbować produktu korzystając z farb standardowych.

Modacrylic – włókno to powstaje poprzez wzbogacenie akrylu specjalnie dobranymi w tym celu polimerami. Efektem jest produkt legitymujący się strukturą bliźniaczo podobną do włosa naturalnego, który to dodatkowo jest wytrzymały i przyjemny w dotyku. Nie zmienia on także nadmiernie kształtu w przypadku poddawania go zabiegom pielęgnacyjnym. Modacrylic cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno w naszym kraju jak i za granicą, przede wszystkim dzięki temu, iż oferuje on doskonały stosunek jakości do ceny. Wielu ekspertów przyznaje, że ma spore problemy z odróżnieniem peruk wykonanych z jego wykorzystaniem od ich odpowiedników powstałych na bazie włosa naturalnego. Na uwagę zasługuje także zaskakująca żywotność produktów z Modacrylic – mogą one swojemu właścicielowi służyć do nawet kilku lat, a nawet jeżeli zdecyduje się on na regularną pielęgnacyję, peruka nie straci swojej elastyczności, gładkości oraz wytrzymałości. Potencjalnych nabywców zapewne zainteresuje także fakt, iż peruki wykonane z opisywanego materiału są niepalne, a więc nie stanowią one jakiegokolwiek zagrożenia dla użytkownika!

Peruki syntetyczne – jak należy o nie dbać?

Przystępując do pielęgnacji peruki syntetycznej pamiętać musimy, że dbać o nią należy nieco inaczej jak o tradycyjną fryzurę. Przed wykonaniem jakichkolwiek zabiegów pielęgnacyjnych konieczne jest rozczesanie pasm (Uwaga !! włosów kręconych nie wolno czesać) . Można w tym celu wykorzystać szczotkę lub grzebień, jednakże należy mieć na uwadze, aby były one miękkie, delikatne oraz aby ich zęby rozstawione były dosyć luźno – pozwoli to uniknąć ewentualnych uszkodzeń struktury włókien oraz niepożądanej zmiany kształtu całej peruki.

Peruki syntetyczne – jak właściwie je myć oraz pielęgnować?

Jak wspominaliśmy już wcześniej, pielęgnacji peruk syntetycznych trzeba się po prostu nauczyć, jako że odbiega ona nieco od zabiegów stosowanych celem zapewnienia doskonałego wyglądu włosom naturalnym. Przed przystąpieniem do mycia i dalszej konserwacji peruki należy ją wstępnie zamoczyć na kilka minut w letniej wodzie, której temperatura nie przekracza 20 stopni Celsjusza. Do wody dolejmy także profesjonalny szampon do pielęgnacji peruk. Sprawi to, że usunięte z jej powierzchni zostaną wszelkie zanieczyszczenia, pyłki oraz pozostałości po stosowanych wcześniej kosmetykach.
Po wstępnym namoczeniu należy przejść do pielęgnacji właściwej, a więc delikatnego ugniatania całej powierzchni systemu, co sprawi, że wlany wcześniej do wody szampon będzie mógł przeniknąć do nawet najtrudniej dostępnych zakamarków peruki, tym samym dokładnie ją oczyszczając. Po około pięciu minutach perukę przełożyć należy do miski wypełnionej letnią wodą bez jakichkolwiek dodatków – pozwoli to zmyć szampon, a następnie nałożyć na powierzchnię włókien specjalną odżywkę, sprawiającą, że staną się one bardziej błyszczące, elastyczne i przyjemniejsze w dotyku.
Kiedy już usuniemy wszelkie nieczystości z naszej peruki, a jej samej nadamy odpowiedniego wyglądu, czas na dokładne wysuszenie peruki. W tym przypadku również należy postępować zgodnie z utartymi zasadami, które to mówią, że na początku należy ułożyć produkt na ręczniku i delikatnie dociskać poszczególne włókna do jego powierzchni przy pomocy drugiego ręcznika lub szmatki celem usunięcia wilgoci. Po zakończeniu tego procesu, warto perukę pozostawić do całkowitego wyschnięcia poprzez powieszenie jej na na stojaku. Pamiętajmy także, aby zbyt szybko nie przystępować do zabiegów stylizacyjnych. Można się za nie zabrać dopiero, gdy będziemy w stanie z całą pewnością stwierdzić, iż cała powierzchnia peruki jest idealnie sucha.
Zalecamy także, aby wnętrze suchej peruki syntetycznej spryskać dodatkowo płynem elektrostatycznym, który to sprawi, że nie będzie się ona nadmiernie elektryzowała, co mogłoby z kolei negatywnie wpłynąć na jej ogólny wygląd. Produkt ten można w korzystnej cenie nabyć w naszym sklepie, wraz z szeroką paletą innych produktów pielęgnacyjnych i stylizacyjnych.

Peruki syntetyczne – jak przedstawia się ich żywotność?

Peruki syntetyczne cieszą się wśród naszych klientów ogromnym zainteresowaniem. Jest to przede wszystkim zasługa ceny. Wszystko zależy oczywiście od warunków przechowywania, częstotliwości stosowania oraz jakości stosowanych środków pielęgnacyjnych. Producenci gwarantują jednakże, że ich peruki z całą pewnością wytrzymają nieprzerwane użytkowanie przez okres co najmniej jednego roku. Na nabycie zamiennika stosowanego do chwili obecnej produktu warto się także zdecydować jeżeli zauważamy, iż włókna nie układają się tak jak wcześniej, wypadają lub też straciły swój pierwotny blask. W chwili obecnej wymiana peruki sztucznej nie jest już takim problemem jak miało to miejsce wiele lat temu, a wszystko to za sprawą wpisania ich na listę produktów refundowanych Narodowego Funduszu Zdrowia. Oznacza to, że możemy niewielkim kosztem zmienić swój wizerunek i poprawić swoje samopoczucie – NFZ zwróci nam bowiem nawet do 250 złotych ceny produktu!